Az egyesületről

Feljegyzések szerint 1927-ben alakult az első focicsapat Balatonszárszón. A jelenleg is működő egyesület 1974-ben alakult újjá Balatonszárszói Nagyközségi Sportegyesület (NKSE) néven.

Az egyesület tevékenységének fő célja a szakosztályok működtetése, működésük koordinálása,  ezen belül a versenysportoláshoz a feltételek biztosítása, ill. a szabadidő szakosztály keretein belül a település lakosságának sportolási, mozgási igényének minél szélesebb körű kielégítése.
Az egyesület legfőbb támogatója az önkormányzat, de vannak saját bevételi források is, valamint számíthat a sportszimpatizánsok támogatására is.

2011-ig három szakosztállyal működött az egyesület: labdarúgás, karate és asztalitenisz. A korábban sikeresen működő kézilabda jelenleg parkoló pályán van. 2011.februári közgyűlés két új szakosztály alakításáról döntött (ritmikus gimnasztika és szabadidő). Tehát immár 5 szakosztállyal működött tovább az egyesület. Időközben a Ritmikus Gimnasztika megszűnt, tehát jelenleg négy élő szakosztályunk van.

Tisztújítás is ekkor történt, az addigi elnök Sarang Sándort Tiszteletbeli Elnöknek  nevezték ki és munkája elismeréséül emlékplakettet vehetett át.

2019.ben újra Sarang Sándor lett az elnök.

Legfrissebb híreink

Hétvégi eredményeink:

|

Hétvégi eredményeink: U-14: Balatonszárszó (Kupovics,Hetesi) 2-0 Somogyvár KÖSE MEGYE II U-19: Balatonszárszó (Takács 3,Horváth D,Orsós ) 5-3 Buzsák KSE MEGYE II: Balatonszárszó (Máj) 1-1 Buzsák KSE MEGYE IV: Balatonújlaki SE 2-5 (Máj 2,Mócsán... TOVÁBB OLVASOM